Czym jest eTwinning? eTwinning jest akcją patronującą projektom opartym na współpracy internetowej, realizowanym przez co najmniej dwie szkoły z co najmniej dwóch różnych krajów europejskich. Szkoły tworzą projekt, a następnie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT), by ten projekt przeprowadzić. Jako że szkoły komunikują się i współpracują za pomocą internetu, z akcją nie wiążą się ani żadne granty, ani też nie muszą być spełnione żadne warunki administracyjne oraz nie są wymagane bezpośrednie kontakty.
Co mogę robić w projekcie eTwinning? Możesz pracować nad każdym tematem, który odpowiada tobie i twojemu partnerowi. W projekcie powinny znaleźć się właściwe proporcje wykorzystania technologii ICT oraz zadań do przeprowadzenia w klasie i byłoby także dobrze, gdyby projekt zawierał treści programów nauczania szkół partnerskich uczestniczących w projekcie.
Czy muszę być zaawansowanym użytkownikiem technologii ICT, aby współpracować w ramach eTwinningu? Oczywiście, że nie! Jeden z celów eTwinningu to podniesienie umiejętności nauczycieli w zakresie technologii ICT oraz sprawienie, aby stały się one częścią codzienności szkolnej. eTwinning działa na wszystkich poziomach zaawansowania jeśli chodzi o technologie ICT.
Kto może wziąć udział?Projekt eTwinning może być przeprowadzany przez dwóch lub więcej nauczycieli, zespoły nauczycieli, lub zespoły przedmiotowe, bibliotekarzy, dyrektorów szkół oraz uczniów ze szkół w całej Europie. Współpraca może przebiegać w ramach jednego przedmiotu lub wielu przedmiotów za pomocą technologii informacyjnych. W akcji mogą brać udział wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (uczniowie w przedziale wiekowym 3-19lat).
Które kraje są częścią eTwinningu? eTwinning adresowany jest do krajów członkowskich Unii Europejskiej: Austrii, Belgii, Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Polski, Portugalii, Węgier, Włoch, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, i Zjednoczonego Królestwa. Terytoria i kraje zamorskie także mogą brać udział. Ponadto, w akcji może brać udział Norwegia oraz Islandia.
|